Biuro rachunkowe Golden Kite
Strona główna / Oferta / Przekształcenie spółki

Przekształcenie spółki

Przekształcenie spółki to jedno z zadań, którym zajmuje się biuro rachunkowe Golden Kite. Oferujemy kompleksowe doradztwo prawne oraz reprezentację na każdym etapie tego procesu.

Specjaliści z biura rachunkowego Golden Kite doradzą najkorzystniejszą formę prawną danej działalności. Pomożemy sprawnie przejść przez wszystkie procedury związane z łączeniem, podziałem, czy przekształceniem formy prawnej przedsiębiorstwa. W ramach tego typu działań biuro służy również pomocą w zmianach umów spółek, regulaminów i innych zasadniczych dla podmiotu dokumentów.

Przekształcenie spółki –  tylko z biurem rachunkowym Golden Kite

Sporządzenie potrzebnych i przekształcenie spółki dokumentów jest pracochłonne i wymaga biegłej znajomości prawa. Doskonałym rozwiązaniem dla spółki z perspektywą przekształcenia jest skorzystanie z usług specjalistów – takich jak zespół z biura rachunkowego Golden Kite.

Przekształcenie spółki – zakres oferty

Przekształcenie spółki oznacza uruchomienie procesu następujących po sobie czynności prawnych, określonych w Kodeksie spółek handlowych. W efekcie proces jest zmianą formy prawnej istniejącego podmiotu gospodarczego. W bogatej ofercie biura rachunkowego Golden Kite znajduje się kompleksowe przygotowanie i przeprowadzenie wszystkich koniecznych procedur, by przekształcić formę firmy na najkorzystniejszą opcję.

W ramach świadczonych przez biuro rachunkowe Golden Kite usług można dokonać przekształcenie spółki m.in.:

  • spółki cywilnej w spółkę z o.o.
  • spółki komandytowej w spółkę jawną,
  • spółki w oddział,
  • działalności   gospodarczej w spółkę kapitałową,
  • spółki cywilnej w spółkę jawną,
  • spółki osobowej w kapitałową lub inną osobową,

i innych.

Kompleksowość i bezkompromisowa jakość usług

Pierwszym i bardzo istotnym etapem przekształcania spółki jest opracowanie strategii prawnej oraz przygotowanie planu na przekształcenie spółki wraz z innymi wymaganymi aktami. Dokument ten jest analizowany przez biegłego rewidenta, a od jakości (poprawności, rzetelności, wnikliwości itp.) jego przygotowania zależy powodzenie całej akcji.

Plan przekształcenia musi zawierać określone ustalenia i elementy merytoryczne zgodne ze sprawozdaniami finansowymi przedkładanymi przez spółkę. Do planu przekształcenia należy dołączyć również inne dokumenty, choćby projekt uchwały, umowy, czy statusu przekształconego podmiotu,
a także wycenę majątku i sprawozdanie finansowe.

W tym skomplikowanym i pracochłonnym procesie pomóc może zespół specjalistów z biura rachunkowego Golden Kite, który sprawnie przygotuje wszystkie potrzebne dokumenty – na najwyższym poziomie, z należytą rzetelnością.