Biuro rachunkowe Golden Kite
Strona główna / Oferta / Restrukturyzacja spółki

Restrukturyzacja spółki

Restrukturyzacja spółki oznacza drugą szansę dla przedsiębiorstwa. Dla nas, biura rachunkowego Golden Kite, to nie tylko proces naprawy zadłużonej działalności gospodarczej i czynności mające na celu uniknięcie jej likwidacji, ale też wskazanie, wypracowanie i utrzymanie skutecznych narzędzi do dalszej, sukcesywnej działalności.

Niezależnie od tego, czy restrukturyzacja spółki ma mieć charakter naprawczy (czyli taki, który odbywa się zwykle z udziałem sądu), czy rozwojowy (najczęściej bez udziału sądu) – pomożemy ponownie rozwinąć żagle Twojego przedsiębiorstwa.

Restrukturyzacja spółki odpowiedzią na problemy

Decyzja na restrukturyzację spółki (nie tylko Bielsko-Biała i okolice) wraz z grupą specjalistów z biura rachunkowego Golden Kite to pierwszy krok do sukcesu Twojego biznesu. Proponujemy współpracę firmom, które znalazły się w kryzysie, przedsiębiorstwom, przeciw którym toczy się postępowanie sądowe, administracyjne i egzekucyjne oraz takim, które potrzebują restrukturyzacji rozwojowej.

Biuro rachunkowe Golden Kite – wierzymy w Twoją firmę

Zawsze szukamy zindywidualizowanych rozwiązań, dostrzegając możliwości i szanse tam, gdzie inni postawili już kropkę. Z niespotykaną wnikliwością i zaangażowaniem staramy się przedstawiać najlepsze dla danego Klienta opcje. Przeprowadzamy go przez wszystkie etapy restrukturyzacji, od przygotowań, przez audyt, opracowanie strategii i jej wdrażanie, prowadzenie postępowania restrukturyzacyjnego, po wieloaspektowe wsparcie po zakończeniu procesu.

Prowadzimy Postępowania oraz Upadłości Restrukturyzacyjne – dzięki kompetentnemu zespołowi świadczymy usługi na najwyższym poziomie i z nadzwyczajną skutecznością.

Restrukturyzacja spółki – postępowanie

Restrukturyzacja spółki ma na celu oddłużenie przedsiębiorstwa, na drodze zawarcia układu z wierzycielami. Proces ten określany jest mianem „postępowania”, również w świetle prawa. Wyróżnia się podstawowe typy postępowań, są to:

  • postępowanie o zatwierdzenie układu,
  • przyspieszone postępowanie układowe,
  • postępowanie układowe,
  • postępowanie sanacyjne.

Odrębnym pojęciem jest „przygotowana likwidacja”, często zwana „pre-pack”, zaliczana do postępowania upadłościowego. Mimo swego charakteru jest to również restrukturyzacja spółki

Restrukturyzacja rozwojowa z biurem rachunkowym Golden Kite

Nasze zasoby pozwalają nam świadczyć usługi również w zakresie przeprowadzania restrukturyzacji rozwojowej, czyli wprowadzania strategicznych, fundamentalnych zmian w przedsiębiorstwie. Najczęściej są to:

  • restrukturyzacje z zakresu reorientacji rynkowej,
  • restrukturyzacje finansowe (dotyczące m.in. organizacji, aktywów, własności i struktury kapitałowej),
  • restrukturyzacje technologiczne i produktowe,
  • restrukturyzacje zatrudnienia.

Oferujemy również wielopłaszczyznowe doradztwo, nie tylko przy restrukturyzacji.
Współpraca
z biurem rachunkowym Golden Kite to najlepsza droga do przywrócenia satysfakcjonującej wydolności firmy i utrzymanie jej efektywnego funkcjonowania.