Biuro rachunkowe Golden Kite
Strona główna / Oferta / Założenie firmy

Założenie firmy

Jesteś osobą, która zamierza postawić pierwsze kroki w biznesie? Założenie firmy wydaje Ci się trudnym zadaniem? Chciałbyś, ale wciąż nie wiesz jak zacząć? Jeśli tak – wiedz, że trafiłeś idealnie.

Przedstaw nam swój pomysł na działalność, przeanalizujemy różne możliwości i wspólnie znajdziemy najlepsze dla Ciebie rozwiązania. Zajmiemy się wszystkimi formalnościami. Pomożemy Ci zrealizować marzenia o własnej firmie! Zespół profesjonalistów z zakresu rachunkowości, dzięki rozległej wiedzy i bogatemu doświadczeniu, może stać się dla Ciebie najlepszym partnerem w biznesie!

Miej NIP – bądź VIP

Założenie firmy może budzić w młodym przedsiębiorcy tyle samo ekscytacji, co obaw. Przewidywane trudności formalne mogą początkowo przytłaczać i przerażać. Dlatego warto już od początku inwestować swoje zaangażowanie w opracowanie koncepcji firmy, a formalności zostawić specjalistom – zespołowi z biura rachunkowego Golden Kite, który przeprowadzi adepta przedsiębiorczości przez cały proces zakładania firmy.

Założenie firmy – w czym możemy pomóc

W ramach naszych usług udzielimy Ci wszelkich informacji na temat zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej. Pomożemy wybrać optymalną formę prawną działalności, doradzimy też w kwestii wyboru metody prowadzenia ewidencji zdarzeń gospodarczych i formy opodatkowania (wyjaśnimy kiedy i czy w ogóle trzeba być VAT-owcem). Możesz liczyć na naszą pomoc w ustaleniu PKD, czy sporządzeniu umowy wybranej formy spółki. Mało tego – pomożemy w wypełnianiu druków, sporządzaniu dokumentów i dostarczaniu ich do odpowiedniego urzędu. Zajmiemy się rejestracją w Krajowym Rejestrze Sądowym, Urzędzie Skarbowym, Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych i Głównym Urzędzie Statystycznym. Działamy nie tylko w mieście naszej siedziby – Bielsku-Białej.

Jak założyć firmę – różne możliwości, różne formy prawne

Jedną z podstawowych kwestii po podjęciu decyzji o założeniu własnej działalności gospodarczej jest ustalenie optymalnej formy prawnej firmy. Decyzja ta determinuje praktycznie wszystkie aspekty funkcjonowania działalności – począwszy od procedur związanych z założeniem biznesu, poprzez jego funkcjonowanie, prowadzenie ewidencji, rodzaju rozliczeń podatkowych, na jego ewentualnym zamknięciu kończąc. Chętnie doradzimy każdemu przedsiębiorcy najlepszą dla niego opcję. Spośród wielu możliwości form prawnych działalności, można wyróżnić:

  • Jednoosobową działalność gospodarczą – podmiot najczęściej obierany przez młodych przedsiębiorców; nie  wymaga początkowego kapitału, a koszty jej prowadzenia są niskie; daje sporą dozę dowolności w wyborze sposobu opodatkowania.
  • Spółkę osobową – spółkę prawa handlowego, jednostkę, która nie posiada osobowości prawnej, ale podlega regulacjom Kodeksu Spółek Handlowych, najczęściej jest owocem wspólnego zaangażowania osobistego wspólników, którzy mają  równe prawa i podział odpowiedzialności; spółki osobowe to: spółki partnerskie, komandytowe, komandytowo-akcyjne oraz spółki jawne.
  • Spółkę kapitałową – to najbardziej złożona forma prawna przedsiębiorstwa, wymagająca kapitału początkowego, regulowana ustawami i innymi dokumentami prawa, skomplikowana, ale dająca za to wiele możliwości; popularną formą spółki kapitałowej jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Do tego typu spółek zalicza się też spółka akcyjna – jednostka o wymogach prawnych i księgowych najwyższego stopnia, która może generować kapitał z akcji na giełdzie.

Eksperci z biura rachunkowego Golden Kite pomogą również w opcjonalnych restrukturyzacjach przedsiębiorstw. Zapewniają wsparcie i pełną obsługę księgową na każdym etapie rozwoju firmy.

Założenie firmy – Bielsko Biała

Założenie firmy zawsze jest dobrym pomysłem. Niezależnie czy mowa o jednoosobowej działalności gospodarczej, czy o spółce – własna firma oznacza nieporównywalnie większe możliwości, choć również większą odpowiedzialność.

By uniknąć jakiegokolwiek błędu na początku działalności – warto zaufać doświadczonym doradcom – znajdziesz ich w biurze rachunkowym Golden Kite. Szanse na sukces zwiększa fakt, że Bielsko-Biała posiada ogromny potencjał biznesowy. A my wiemy jak skutecznie przekuwać potencjały w sukces.