Biuro rachunkowe Golden Kite
Strona główna / Oferta / Księgowość spółki akcyjnej

Księgowość spółki akcyjnej

Księgowość spółki akcyjnej obejmuje szereg usług wymagających najwyższego stopnia dokładności i rzetelności.

Podmioty tego typu posiadają stosunkowo wysoki kapitał zakładowy, którego minimalna wartość określona jest literą prawa i wynosi 100 tysięcy zł. Zwykle spółki akcyjne wybierane są jako forma działalności na większą skalę. Między innymi te dwa aspekty generują specjalne potrzeby w zakresie szeroko pojętej usługi – księgowośc spółki akcyjnej.

Księgowość spółki akcyjnej – zaufanie się opłaca

Forma przedsiębiorstwa, jaką jest spółka akcyjna, wybierana jest najczęściej przez większe firmy o sporym zasięgu. Ten sposób prowadzenia działalności gospodarczej posiada swoje niezaprzeczalne zalety, ale i specjalne wymagania, choćby z punktu widzenia usługi księgowość spółki akcyjnej (a nawet już sam proces zakładania spółki akcyjnej wymaga należytej uwagi i staranności). Każda spółka akcyjna ma prawny obowiązek prowadzenia pełnej księgowości. Wiąże się to z prowadzeniem księgi rachunkowej oraz kilku kont z podziałem na konta analityczne i konta syntetyczne, sporządzaniem raportów finansowych, audytów księgowych, skrupulatnym księgowaniem wszystkich operacji finansowych, nawet jeżeli nie przekładają się one bezpośrednio na dochód firmy – czynności te służą bowiem do określania kondycji finansowej przedsiębiorstwa i jest podstawą do płacenia podatków. Na barkach spółek akcyjnych spoczywa też obowiązek ewidencji księgowej funduszy podstawowych, czy utworzenie zabezpieczenia w postaci kapitału zapasowego.

Dobra księgowość to przestrzeń do rozwoju Twojej firmy

Księgowość spółki akcyjnej musi być poprowadzona skrupulatnie i sprawnie. Zależy od tego powodzenie i kondycja firmy. Dlatego tak ważny jest niezawodny partner w postaci biura rachunkowego, jakim bez wątpienia jest biuro rachunkowe Golden Kite. Dzięki naszym ekspertom i opracowanym przez nich raportom oraz analizom, zarząd spółki akcyjnej będzie mógł opracować korzystne strategie rozwoju i podejmować dobre w założeniu i skutkach decyzje.

Skontaktuj się z nami, by dowiedzieć się więcej o naszej ofercie współpracy.