Biuro rachunkowe Golden Kite
Strona główna / Oferta / Rozliczenie PIT

Rozliczenie PIT

Podatki dotyczą każdego obywatela. W zależności od osobowości prawnej, formy prowadzonej działalności gospodarczej, czy statusu (np. emeryta), podatnicy zobowiązani są do złożenia rocznego podatkowego rozliczenia PIT lub CIT.

Na szczęście nie muszą ryzykować błędami formalnymi i mozolnym składaniem korekt rozliczenia w Urzędzie Skarbowym – z pomocą bowiem przychodzi biuro rachunkowe Golden Kite – zespół doświadczonych księgowych, które przygotują roczne zeznanie podatkowe dla każdego Klienta.

Rozliczenie PIT krajowe

Rozliczanie podatku dochodowego od osób fizycznych, które przebywają i uzyskują dochody w Polsce, określa się mianem rozliczenia PIT krajowego, a samych podatników – polskimi rezydentami podatkowymi. Należy (i po prostu warto) pamiętać o przysługujących podatnikom ulgach, ale również stawkach i limitach. Często też dochodzi do zmian w skali podatkowej, nowelizacji ulegają np. zasady dotyczące niższego PIT. Nie sposób być na bieżąco ze wszystkimi istotnymi informacjami o podatkach. Dlatego warto powierzyć sporządzanie rocznych zeznań podatkowych specjalistom, takim jak zespół z biura rachunkowego Golden Kite.

Zagraniczne rozliczenie PIT

Nie tylko Polacy mieszkający i uzyskujący dochody w kraju podlegają obowiązkowi rocznego rozliczenia podatkowego. Rodacy zarabiający poza granicami Polski również zobowiązani są do rozliczania. Tak samo, jak obcokrajowcy pracujący w naszym kraju.

Rozliczenie PIT z zagranicy – zasady zeznań podatkowych tego typu określa prawo, w tym konwencje i umowy międzynarodowe (by uniknąć tzw. podwójnego podatku). Biorąc pod uwagę złożoność rozliczenia PIT zagranicznego, by przygotować poprawne zeznanie podatkowe, należy, choć skonsultować się z księgową lub wybrać opcję wygodną i bezpieczną – skorzystanie z usług biura rachunkowego Golden Kite.

Rozliczenie PIT – Bielsko Biała

Samodzielne sporządzenie rocznego zeznania podatkowego najczęściej okazuje się zbyt trudne dla podatników, szczególnie gdy pracują oni w kilku miejscach lub gdy chcą skorzystać z ulg podatkowych.

Rozliczenie PIT najlepiej wtedy zlecić profesjonalistom – biuro rachunkowe Golden Kite sprawnie
i rzetelnie przygotuje za każdego podatnika odpowiedni dokument rocznego zeznania podatkowego.

Wybierz nas, a pomożemy rozliczyć Twój PIT. O nic więcej nie musisz się martwić – my się wszystkim zajmiemy. Skorzystaj z naszej oferty.